E - SHOP

Výrobky z dreva ponúkané na stránke sú zhotovené výhradne na Slovensku, za použitia našich technológií, pracovnej sily a väčšiny materiálov. Snažíme sa využívať čo najviac slovenských dodávateľov, ktorí tvoria viac ako polovicu všetkých dodávateľských objemov. Aktívne prispievame k udržaniu trvalej zamestnanosti vo viacerých regiónoch Slovenska a zvyšovaním výroby každoročne o 15 - 20 % vytvárame pracovné miesta ako v našej, tak aj v subdodávateľských partnerských firmách. Zakúpením nášho výrobku aj vy prispejete k zamestnanosti a konkurencieschopnosti slovenských výrobkov a menšej závislosti na zahraničných trhoch a získate výrobok európskej kvality za domácu cenu.

SIBÍRSKA BREZA - ideálny materiál na výrobu roštov

Na výrobu lamelových roštov používame výlučne drevo zo sibírskej brezy. Aby ste mali predstavu, prečo práve sibírska breza, je vhodné vedieť niečo viac o území, na ktorom breza rastie.

Sibír je rozsiahle územie v ázijskej časti Ruskej federácie s rozlohou okolo 10 miliónov km2. Zo západu je ohraničený horskou "hradbou" Uralu, zo severu oceánom, z juhu kazašskými stepmi a mongolskou hranicou a z východu horskými hrebeňmi odvádzajúcimi toky do Tichého oceánu. Väčšinu územia pokrýva tajga, ktorej rozloha je okolo 2000 km2. Podnebie je drsné, kontinentálne, priemerné ročné teploty sa takmer na celom území pohybujú pod nulou. Rozdiel medzi letnými a zimnými teplotami dosahuje až 68 stupňov. Výhradne z tejto oblasti pochádza materiál, ktorý sa používa na výrobu našich roštov – sibírska breza. Breza je vystavovaná teplotám do –50°C a veľkým teplotným výkyvom, preto je drevo oveľa hustejšie a dosahuje výrazne vyššiu pevnosť a odolnosť voči parazitom, hubám a plesniam.

Podľa výsledkov laboratórnych testov sú dosahované nadpriemerné výsledky aj v testoch na odolnosť voči vode a vlhkosti a v testoch na požiarnu odolnosť. Sibírska breza sa do Vašej spálne dostane zo vzdialenosti až 4000 km, z ďalekej tajgy. Vyrastala v nehostinných podmienkach a jej vlastnosti vám zaručia najvyššiu možnú kvalitu. V priebehu rokov sme ju selektovali a testovali pre ten najdokonalejší výsledok, ktorý sa nám teraz podarilo dosiahnuť.

Niektoré z ponúkaných roštov majú povrch pokrytý fóliou. Vo fólii sú integrované strieborné kapsule, ktoré zabezpečujú dôkladnú ochranu voči plesniam, roztočom a baktériam. Tento povrch má taktiež zvýšené LOI (Limiting Oxygen Index), čím je zvýšená jeho odolnosť voči vznieteniu. Integrovaná fólia chráni drevo aj voči vode a vlhkosti, čím predlžuje jeho životnosť a uľahčuje starostlivosť o výrobok počas jeho užívania.

DREVO - základ výroby nábytku

Drevo je materiál, ktorý patrí medzi najstaršie suroviny, aké človek kedy používal. Hlavnými a najdôležitejšími výhodami dreva sú:

  • jednoduché spracovanie,
  • odolnosť voči pôsobeniu mnohých chemických faktorov,
  • ekologický charakter dreva ako výrobného materiálu.

Bukové drevo patrí k tvrdým, stredne ťažkým drevinám. Vďaka svojej pevnosti, vzhľadu a odolnosti je jednou z hospodársky najvýznamnejších drevín. Jeho výhodou je vysoká hustota, dobrá spracovateľnosť, nenáročné morenie a lepenie. Svojou charakteristikou a vlastnosťami sa radí medzi najkvalitnejšie a najčastejšie používané prírodné materiály v nábytkárskej výrobe.

Masívne drevo je zárukou najvyššej kvality, odolnosti a nadpriemernej životnosti. Na výrobu používame prírodné drevo - jadrové bukové drevo a masívne bukové drevo. Výrobky z jadrového buka sú vyrábané v hrúbke 40 mm a z masívneho bukového dreva v hrúbke 30 mm.

Brestové drevo je tvrdé, húževnaté s veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami a trvanlivosťou min. 30 rokov. Farebná rozdielnosť v štruktúre dreva a nízky podiel brestového dreva v našich lesoch ho predurčuje na výrobu luxusného nábytku v limitovaných sériach. Naše produkty sú vyrábané v jedinečnom originálnom dizajne z brestového kartáčovaného dreva s dekoračnou kresbou štruktúry dreva. Hrúbka masívu je 40 mm.

Dub je popri buku najviac používané masívne tvrdé a ťažké drevo v nábytkárstve. Tieto vlastnosti zaručujú jeho nadpriemerne dlhú odolnosť a životnosť. Naše produkty sú vyrábané v originálnom dizajne z masívneho dubového kartáčovaného dreva typu "rustik". Hrúbka masívu je 30 mm.

Osobitá štruktúra dreva robí z našich výrobkov jedinečný kus nábytku. Vďaka rôznym farebným prevedeniam - moreniam dreva vyzerá konečný produkt veľmi nadčasovo.

Na povrchovú úpravu našich výrobkov z dreva používame ekologické systémy povrchových úprav:

  • Metóda lakovania je založená na nanášaní lakovacích materiálov za účelom vytvrdenia povrchovej vrstvy a jej zušľachtenia. Vysoká tvrdosť, mechanická odolnosť a efektný vzhľad sú vlastnosti nášho lakovaného výrobku.
  • Na olejovú povrchovú úpravu sa používajú vysychavé oleje Natura Oil, ktoré sú zmesou prírodných olejov modifikovaných prírodnými živicami a nearomatických rozpúšťadiel. Povrchová úprava prostredníctvom oleja zvýrazní prirodzenú štruktúru dreva. Špeciálne zložky oleja sa absorbujú a vytvoria suchý, vode odolný povrch. Po olejovaní ostane drevo prirodzene priedušné a nezmení svoj tvar vplyvom tekutiny alebo chemickej látky.

Náš nábytok vďaka kvalitným materiálom a výrobným postupom slúži majiteľom dlhé roky.

Produkt pridaný k obľúbeným
Produkt pridaný na porovnanie.

Tieto stránky využívajú cookies
pre zaistenie funkčnosti a získanie
štatistík návštevnosti. Viac informácií.