Lamelové rošty do postele

Vzhľadom na dôležitosť roštov pri zdravom spánku kladieme veľký význam na výber toho správneho roštu pre Vás. Veľmi radi Vám vyrobíme rošt aj presne podľa Vašich požiadaviek v atypickom rozmere. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

Možné doplnkové vyhotovenia za príplatok k základnej cene roštu môžete nájdť TU.

Viete prečo sú rošty dôležité?

Naše telo pravidelne potrebuje kvalitný a výdatný spánok, aby sa dokázalo dobre regenerovať. Túto funkciu plní v noci počas spánku. Aby bol váš spánok zdravý a vy ste sa ráno cítili oddýchnutí, potrebujete kvalitnú posteľ s matracom a roštom. Rošty do postele sú rovnako dôležité ako samotná posteľ či matrac. Počas spánku zabezpečujú vášmu telu správnu polohu, stabilné vetranie matraca, odparovanie vlhkosti a dlhú životnosť matraca. Kvalitný rošt do postele by mal zabezpečiť aj ergonomickú polohu tela - medzi tie najlepšie rošty patria lamelové, ktoré sú flexibilné a dajú sa vložiť do akejkoľvek postele.

Rošty do postele - celoživotná investícia

Ani ten najlepší a najdrahší matrac vám neposkytne kvalitný spánok, pokiaľ pod ním nebudete mať vhodný podklad - rošty do postele. Výhodou roštov je, že hoci by sa mal matrac vymieňať každých 7-10 rokov, kvalitný lamelový rošt do postele vám vydrží aj celý život. Jeho výberu však treba venovať dostatočnú pozornosť a spoznať všetky parametre, ktoré by mal rošt do postele spĺňať. Predovšetkým na ňom netreba šetriť, mali by ste to brať ako investíciu do vášho zdravia. Rošty predlžujú funkčnosť a výdrž matraca, odľahčia ho v zaťažení a zároveň rovnomerne rozložia záťaž. Rošty sú nevyhnutné najmä pre matrace nižšie ako 7cm.

Aké rošty vyrábame?

Rošty do postele delíme na latkové - pevné a lamelové - pružné. Najlacnejšie sú latkové rošty, ktoré poskytujú matracu a vášmu telu len základnú funkciu. Ich lamely by nemali byť od seba vzdialené viac ako 4 cm - pri väčšej vzdialenosti sa môže váš matrac po čase deformovať. Latkové rošty do postele sa najčastejšie vyrábajú zo smrekového dreva a najlepšie sa kombinujú s pružinovým matracom. Omnoho vyšší komfort však poskytujú lamelové rošty do postele, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších spáčov. Ich lamely vyrábame z najkvalitnejšieho dreva zo sibírskej brezy. Ideálny počet lamiel je okolo 30 - čím ich je viac, tým kvalitnejšiu oporu poskuytuje rošt v posteli. Vhodný matrac pre lamelový rošt do postele je latexový alebo zo studenej peny, či kokosového vlákna - všetky sú mäkké a ohybné. Všetky naše rošty značky MRAVA spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu overené dlhoročnými skúsenosťami výroby a použitými materiálmi.

Polohovateľné posteľové rošty

Mnoho ľudí v posteli nielen spí, ale aj relaxuje pri knihe či filme. Pre týchto ľudí je výborná voľba polohovateľný rošt do postele. Tento typ polohovacích roštov do potele ocenia aj starší ľudia či osoby so zdravotnými ťažkosťami chrbtice. Pre polohovateľné rošty je nutné mať ohybnejší matrac, ktorý bude dobre kopírovať jeho polohu - úplne nevhodný je pružinový matrac. Jednoduchší rošt do postele má polohovanie len pre hlavu či nohy, zložitejší rošt umožňuje polohovanie roštu do viacerých polôh. Aj ženy vo vysokom štádiu tehotenstva ocenia polohovateľné rošty - najmä funkciu polohovania nôh. Ak si chcete dopriať maximálne pohodlie a komfort, vyberte si luxusné elektricky polohovateľné rošty, ktoré budete ovládať pomocou diaľkového ovládača.

Správny rošt do vašej postele

Na posteľ je možné umiestniť zvyčajne všetky typy roštov – pevný latkový, pružný lamelový polohovateľný či nepolohovateľný rošt postele. Na postele s pevným latkovým roštom väčšinou používame pružinový matrac, na pružbý lamelový rošt postele zase zvyčajne používame penový matrac alebo sendvičový matrac s kokosovou doskou v strede. Výhody polohovacieho roštu postele ocenia určite aj starší ľudia s obmedzenou pohyblivosťou.

Produkt pridaný k obľúbeným
Produkt pridaný na porovnanie.

Tieto stránky využívajú cookies
pre zaistenie funkčnosti a získanie
štatistík návštevnosti. Viac informácií.